Demonstracja sadowników na A2

jabłka

Demonstracja sadowników na A2

naszdz

Na rondzie w Mszczonowie rozpoczęła się demonstracja sadowników w sprawie dramatycznej sytuacji na rynku owoców. Protestujący blokują wjazd na autostradę A2 łączącą Polskę z Berlinem i Brukselą.

Sadownicy domagają się natychmiastowej interwencji rządu. Jak mówią, jeśli nadal będzie utrzymywać się drastyczna sytuacja owoców na rynku, dojdzie do upadku polskiego sadownictwa.

Rząd nas lekceważy, a rzekoma pomoc ogranicza się wyłącznie do pustych obietnic – alarmuje Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP.

- Po to mamy rząd, żeby opiekował się tymi, którzy są w trudnej sytuacji; po to płacimy składki do UE, żeby w sytuacjach kryzysowych dała nam jakieś środki do przeżycia. Na dzień dzisiejszy właściwie nie ubiegamy się już o środki. Ubiegamy się o pewne regulacje, które wypracowaliśmy przez swoją długoletnią działalność. Przez wiele lat dobijaliśmy się o nie, a nie zostały zrealizowane. To nie dotyczy tego, że my wyciągamy rękę po pieniądze. My wyciągamy rękę po to, żeby prawodawstwo zostało ułożone w taki sposób, żeby ten rynek był nie dowolnym rynkiem, a rynkiem rzeczywiście wolnym – w miarę, cywilizowanym – zaznacza Tomasz Solis.

Ceny owoców są obecnie na granicy kosztów produkcji. Wielu gospodarstwom grozi bankructwo, a te, które w miarę możliwości prosperują, nie mają środków na zatrudnianie pracowników.

Źródło: naszdziennik.pl

zdjęcie : www.supernowosci24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ dwa = 8

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>