Drogie śmieci. Jak inne Gminy podejmują decyzje .

mapka cen śmieci w gminach

Drogie śmieci. Mieszkańcy i władze gminy podjęły decyzję

Już od 1 lipca tego roku zwiększą się stawki wywozu śmieci w gminach zrzeszonych w Związku Gmin Regionu Płockiego. Gmina Bielsk zamierza wyjść z Systemu Gospodarowania Odpadami ze Związku Gmin. Temu poświęcone było spotkanie z mieszkańcami w strażnicy w Goślicach.

Wraz z nowym miesiącem mieszkańcy gminy, które nie prowadzą własnej gospodarki odpadami, będą płacić 25 zł od osoby za śmieci segregowane i 50 zł za niesegregowane. To bardzo dużo. W gminach z własną gospodarką opłaty wynoszą od 9 zł i 16 zł w Bodzanowie, czy 15 zł i 30 zł w Słubicach, Nowym Duninowie, czy Sannikach.

Drogie śmieci . Gmina Bielsk zobacz całość.

 

Autor i źródło : infoplocktv.pl

https://infoplocktv.pl/2019/06/drogie-smieci-mieszkancy-i-wladze-gminy-podjely-decyzje/

Komentarze do: “Drogie śmieci. Jak inne Gminy podejmują decyzje .

  1. mieszkaniec!!!!!

    Związek gmin to fajna maszynka do zarabiania kasy kosztem zwykłego mieszkańca.Po co gminom przynależność do tej grupy skoro można podpisać umowę bezpośrednio z firmą odbierającą odpady i do tego taniej niż poprzez związek gmin.Ciekawe kto zarabia na takim układzie i jaki jest realny koszt odbioru śmieci od osoby.A żeby było jeszcze śmiesznej to związek ten jest zadłużony i teraz kto będzie pokrywał ten dług.Oczywiście mieszkańcy .Więc trzeba wypisać się z takiego układu .Bo na razie to widać gołym okiem że to marny interes być w tym związku! Może należałoby przyjrzeć się rozstrzygniętym przetargom na odbiór śmieci organizowanym przez związek , jakie są koszty utrzymania tej całej administracji, jakie są zarobki kadry kierowniczej w związku – odsyłam do oświadczeń majątkowych kwoty są astronomiczne!

    Reply
  2. Kaziu z Rakowca

    Podoba mi się ta podwyżka bo członkowie związku gmin znowu będą mogli jechać na wycieczkę darmową ale za nasze pieniądze :) tak trzymać szefostwo gminy Pacyna :) bhhhhrawo wyborcy ze wsi Skrzeszewy :)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 8 = czterdzieści osiem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>