III Sesja Rady Gminy w Pacynie z 30.12.2014 r.

30.12.2014 r.  Radni Gminy Pacyna jednogłośnie przyjęli budżet na 2015 r.

Zadłużenie na koniec 2015 r. ma wynosić  3 994 000. zł, czyli 45,04 % planu dochodów. Mimo, że władze gminy zapewniają , że nie będą zaciągać  kolejnych kredytów w uchwale budżetowej przewidują jednak możliwość zaciągnięcia następnego kredytu w wysokości 1 000 0000 zł   dla pokrycia przejściowego deficytu .

Wydatki w 2015 r. ustalono na 8 700 989,00 zł a dochody gminy Pacyna ustalono na 8 866 919,00 zł.

Na bieżące utrzymanie dróg ( kruszywo, transport, odśnieżanie )  -  101 500,00 zł

Administracja Publiczna  -  1 557 230,00 zł - wynagrodzenia i pochodne  -  1 168 363,00 zł
- utrzymanie i i funkcjonowanie Urzędu Gminy Pacyna  1 357 628,00 zł
- funkcjonowanie Rady Gminy -  80 000,00 zł

Bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa  -  Ochotnicze Straże pożarne -  106 100,00 zł  z czego na wynagrodzenia i pochodne 47 400,00 zł

Oświata  -  3 812 715,00 zł

Kultura i sport : - funkcjonowanie Dziecięcego Ludowego Zespołu  -  27 000,00zł  (wynagrodzenie instruktora i wydatki rzeczowe)
- Organizacja Biegów im . J. Kusocińskiego -  4 200,00 zł

Dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej w 2015 r. -  100 000,00zł (  większość tej kwoty to wynagrodzenia pracowników , dyrektora i pracownicy biblioteki w Skrzeszewach )

Utrzymanie schroniska dla zwierząt -  23 000,00 zł

Oświetlenie ulic -  140 000,00zl

W planach są dwie inwestycje :

- remont drogi w Rakowie - przebudowa i termomodernizacja Przedszkola w Skrzeszewach

Komentarze do: “III Sesja Rady Gminy w Pacynie z 30.12.2014 r.

 1. mieszkaniec

  Interesująca debata budżetowa???? Zero inwestycji wybory dopiero w 2018r. wówczas znów się rzuci kiełbasę wyborczą, z pewnością wybudują place zabaw ??? tylko gdzie tym razem??Państwo radni i pani skarbnik w Pacynie to chyba mamy PUNKT APTECZNY a nie aptekę? a jest różnica miedzy tymi obiektami ,ze względu na asortyment leków i kto może to prowadzić.Teraz dotacja podmiotowa na bibliotekę w kwocie 100000zł. Niezła kwota gdzie w większości jest wykorzystana na pensję pracowników.Pani dyrektor zarobiła w 2013r. 53446,25zł , więc po odjęciu zostaje ok.46000zł?? No nie całkiem gdyż mamy panią zatrudnioną w bibliotece w Skrzeszewach Ciekawe jaki ma etat?, bo chyba nie pełny no i jaka pensję?.Z pewnością są tam tłumy czytelników ,a nie lepiej byłoby zatrudnić w Skrzeszewach kogoś w ramach stażu ,ile gmina by zaoszczędziła pieniędzy panie wójcie?Zresztą pani dyrektor biblioteki może chyba dowolnie dysponować taką dotacją podmiotową.Czy musi posiadać faktury z dokonanych wydatków??? Ale kto się liczy z wydatkami w tej gminie,najważniejsze aby dać prace tzw. swoim?? a przed wyborami coś rzucimy wyborcą na pocieszenie, może drogę wyremontujemy albo kolejny plac zabaw.A pan radny Kraśkiewicz , podziwiam pana ,widać jak interesuje się tym co się dzieję w gminie? Szkoda że śnieg nie spadł a pan się pytasz na koniec grudnia kto będzie odśnieżał drogi.Polecam do zapoznania- gablotka przy wejściu do budynku gminy po prawej stronie tam najczęściej zamieszczane są informacje.A drzewa w Luszynie to szybko zostaną usunięte gdy ktoś uszkodzi pojazd na drodze gminnej i przyjdzie do wójta gminy jako właściciela drogi o odszkodowanie? A na koniec to kto sponsorował SZAMPANA????? bo nie było to chyba pokryte z budżetu gminy panie przewodniczący Może tym razem zobaczymy fakturę , fajnie by ona wyglądała ZAKUP SZAMPANA?????? Jak się bawić to najlepiej na koszt podatnika????? POZDRAWIAM RADNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 2. Skrzeszewianka

  Pani w bibliotece w Skrzeszewach jest zatrudniona na 1/4 etatu (10 godzin tygodniowo) i nie zarabia kroci , tylko 1/4 najniższej krajowej). Tłumów czytelników nie ma , bo nie ma ich w żadnej polskiej bibliotece, ale jest ich bardzo dużo. W zeszłym roku zapisanych było 166 czytelników, którzy łącznie wypożyczyli ok.3200 książek ! Czytelnikami są głównie dzieci i młodzież szkolna, a czytanie książek w tym wieku, drogi mieszkańcu, jest niezmiernie ważne. Jest to jedyna placówka kulturalna we wsi, do której zaglądają starsi mieszkańcy, emeryci i renciści. Poza tym praca biblioteki polega nie tylko na wypożyczaniu, ale również na organizowaniu bardzo wielu imprez kulturalnych: spotkania z pisarzami, konkursy literackie, recytatorskie, plastyczne, wystawy, dekoracje . Biblioteka finansuje również nagrody z własnych wypracowanych dochodów (sprzedaż makulatury czy sprzedaż własnoręcznie robionych kartek świątecznych). Jeżeli odpowiedziałam na Twoje pytania mieszkańcu, to się cieszę .

  Reply
 3. mieszkaniec

  Ciekawe kiedy były te spotkania z pisarzami i kto zechciał odwiedzić tą bibliotekę ???? Najbardziej mnie cieszą te tzw. imprezy kulturalne,wystawy itp. ,itd.Kiedy to wszystko się odbyło proszę pani ,bo informację o tych wydarzeniach to gdzie były zamieszczone???Dodatkowo to pani bibliotekarka jest chyba. zatrudniona przy opiece dowozu dzieci do szkoły-a tam jaki mamy etat proszę pani.A co do jedynej placówki kulturalnej we wsi to jeszcze niedawno budynek ten miał być oddany??? za symboliczną złotówkę caritasowi , ale wójt w trybie alarmowym był zmuszony do przeniesienia do tego budynku przedszkola z Pacyny.Więc z tzw. kultury byłyby NICI.Więc w sumie w dzisiejszych ciężkich czasach każdy etat jest dobry i każdy podjąłby się takiej pracy. A w 2015r. najniższa krajowa to 1750zł. brutto

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ pięć = 9

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>