Ile kosztowały wyjazdy Sekretarza Gminy Pacyna ?

inf.publ zdjęcie

W związku z uczestnictwem Sekretarza Naszego Urzędu w szkoleniach organizowanych przez Forum Sekretarzy Samorządów Lokalnych Województwa Mazowieckiego, zapytałam o koszty ponoszone przez budżet gminy.

dok.1

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy mogą państwo obejrzeć na naszej stronie w zakładce Nasza Telewizja . Film  został opublikowany na naszej stronie  04.11.2014r.  i przeczytać poniżej.

pt. ” Jeśli zadajesz pytania – Jesteś szalony?Informacja publiczna w wydaniu Sekretarza Gminy Pacyna.

dok.2

Wobec braku odpowiedzi  redakcja pacyna24.pl  zmuszona była złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

dok.3dok.4dok.5dok.6

 

wyjazdy.1dok.8dok.9dok.10dok.11dok.12dok.13

Wojewódzki Sąd Administracyjny  nie uznał argumentacji Sekretarza Gminy Pacyna, który mimo wielu odbytych szkoleń na koszt Urzędu nie wykazał się dostateczną znajomością prawa w dziedzinie informacji publicznej.

szkolenia inf.publ.

Na odpowiedź , która powinna być udzielona w terminie 14 dni  czekaliśmy od 05.09.2014r. do 31.03.2016r. dok.14

 

Komentarze do: “Ile kosztowały wyjazdy Sekretarza Gminy Pacyna ?

 1. mieszkaniec

  Proponuję aby pan Wójt też udał się na jakieś szkolenia aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe , bo na obecną chwilę jego wiedza i umiejętności z zakresu sprawowanej funkcji to trochę za mało aby zajmować wysokie stanowisko w samorządzie.Może wówczas dowie się że udzielenie informacji publicznej należy do jego obowiązku. A każdy mieszkaniec gminy ma prawo do uzyskania informacji na temat wydatkowania pieniędzy przez pracowników urzędu , jak również na jakiej podstawie używa oznakowanego samochodu straży pożarnej w godzinach pracy?

  Reply
 2. mieszkaniec

  mieszkaniec to chyba nienawidzisz tego wojta jeszcze bardzej niz durka ktora chce byc wojtem i tak nie bedzie ciagle piszesz o nim idz do wojta i powiedz mu o co ci chodzi a nie wypisujesz jakies glupoty co on ci zrobil czytam te pisma myslalem ze to moze jakas afera a tu okazuje sie ze jakies zamieszaknie o pare zlotych na jakies szkolenia ktore musza byc przeciez rolnicy tez sie szkola mi by sie nie chcialo tam jezdzic ten sekretarz tych pieniedzy sobie nie wziol zaplacili je tam chyba komus nie chce go bronic nic zlego nie zrobil ale chyba jest ofiarom tej wojny jak slysze to madry przadny chlop nie pije ciagle w pracy podobno jak juz nic nie mozna zalatwic to on zalatwi nie wiem po co to wszystko na filmie papiery chce basia mowia sobie po imieniu to chyba kolezanka nic nie rozumiem czy to na powaznie

  Reply
  • mieszkaniec

   Szanowny mieszkańcu proponuję czytać ze zrozumieniem.Zgodnie z przepisami prawa Każdy mieszkaniec ma prawo do uzyskania informacji z wydatkowania pieniędzy przez urzędników gminy, oraz z działalności gminy.A obowiązkiem gminy jest taką informację mieszkańcowi udzielić w określonym przepisami prawa terminie.Rozumiem,że to proste ,choć w gminie aby uzyskać jakąkolwiek informację to trzeba wiele trudu lub oddać sprawę do sądu, gdzie po wyroku wójt jest wyrokiem zobowiązany do udzielenia takowej informacji, do tego dochodzą koszty sądowe ,które gmina ponosi.Gmina czyli my mieszkańcy za wójta.

   Reply
 3. madmax

  Szanowna redakcjo czepiacie się byle czego – i jedyne co mi przychodzi na myśl to to że tak zawistne osoby chciały się ubiegać o stanowisko wójta

  Reply
  • mieszkaniec

   Zgodnie z prawem każdy obywatel ma prawo do uzyskania informacji na temat wydatkowania pieniędzy. Czasy komuny już przeszły, ale widocznie dla nie których informację jak się dobrze żyje na koszt podatnika są niewygodne.Proszę dalej drążyć te tematy pani Magdo i pamiętać że w stadzie zawsze się znajdzie czarna owca

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem − 1 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>