JAK RADNI ( NIE ) DBAJĄ O BUDŻET GMINY !

komisja 17.09

124 300,00 ZŁ  w prezencie od Wójta dla likwidowanej Spółdzielni Kółek Rolniczych w Pacynie I dach ( daszek ) na szkolnej kotłowni za 47 400,00 zł – bez zapytań Radnych.

Wiceprzewodnicząca Rady Pani Maria Obidowska, Radna Maria Olszewska, Radny Ryszard Rudzki – pracownicy S.K.R.  bardzo skutecznie działali w Radzie Gminy na rzecz swojej firmy. Efektem takich działań były coroczne umorzenia podatkowe na łączną kwotę ponad 158 000,00zł  oraz liczne przywileje takie jak dopłaty do usług i zaliczki na paliwo. Urząd Gminy  nigdy nie wysyłał  do S.K.R-u Komornika , natomiast dla innych podatników już nie był tak łaskawy. Dodatkowo na zakończenie działalności Wójt zapłacił z kasy Gminy 124 300,00 zł za zrujnowane budynki S.K.R-u.

Dzięki nagraniu z jednej tylko Komisji Rady Gminy w Pacynie ( 17.09.2013 r. ) , którą udało nam się zarejestrować , mieszkańcy mogą się dowiedzieć jak Radni ( nie )  troszczą się o pieniądze podatników.

Nagranie pokazało, że zarówno  informacja finansowa składana przez Panią Skarbnik, dotycząca bardzo wysokich kosztów wymiany dachu na niewielkim budynku kotłowni przy Zespole Szkół w Pacynie (przewidywano na ten cel  aż 37 000,00 zł , a wydano jeszcze więcej  47 400,00 zł) jak i podana przez nią kwota 124 300,00 zł  przeznaczona na wykup budynków S.K.R. – u , uzgodniona przez Wójta bez sporządzenia wyceny , została przyjęta przez Radnych w milczeniu, jako obowiązujący komunikat.

Zaniepokojeni tym faktem, złożyliśmy wniosek ( 04.07.2014 r.) do Komisji Rewizyjnej Rady Gminy w Pacynie , której zadaniem jest kontrola działań Wójta.Po dwóch miesiącach oczekiwania otrzymaliśmy ,jakże wyczerpującą odpowiedź od Przewodniczącej Komisji – Pani Barbary Rybickiej.odp. b. Rybickiej 001

Jak widać z nagrania, Radni, porozumiewają się bez słów i wszystko ” omówili  ” w milczeniu .

Tak działa Komisja Rewizyjna naszej Gminy !

Radni nie maja własnego zdania i własnych opinii . Głosują w ciemno za tym co podsuwa im wójt jego urzędnicy.

Czy tacy Radni ( bezradni ) są potrzebni naszej gminie?

 ZOBACZ  JAK TO WYGLĄDA  FRAGMENT WSPÓLNEGO POSIEDZENIA KOMISJI Z 17.09.2013 R

CAŁE POSIEDZENIE KOMISJI MOŻNA ZOBACZYĆ W ZAKŁADCE NASZA TELEWIZJA.

 

 

Komentarze do: “JAK RADNI ( NIE ) DBAJĄ O BUDŻET GMINY !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 × osiem =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>