Komu zależy na tym, aby faktury Klubu Luszynianka nie zostały upublicznione ?

Na prowadzenie działalności Klub  LUKS Luszynianka , którego Prezesem był  Przewodniczący Rady Gminy Pacyna Pan Stanisław Kołodziejczyk, otrzymał następujące  dotacje z budżetu Gminy Pacyna:

2008 r.  -  6 535,10 zł - całość wykorzystana

2009 r. -  19 857,14 zł – całość wykorzystana

2010 r. -  19 240,00 zł - z tego wykorzystano 9 240,00 zł , a kwota  10 000,00 zł została zwrócona do Urzędu Gminy z powodu rozwiązania klubu.

Na wniosek złożony w dniu 27.06.2014 r.  dotyczący wglądu  w rozliczenie w/w dotacji, otrzymaliśmy  tylko protokół i zestawienia faktur , tak sporządzone , że nie wiele można się z nich dowiedzieć.

zest.fv 1.jpegzest.fv 2.jpeg

 

Nadal nie wiemy, czego dotyczy i  co kryje się pod nazwą ” zakup materiałów ,wypłata wynagrodzenia,wypłata należności wg. delegacji “.

W pouczeniu do złożonego sprawozdania czytamy, że ” faktury (rachunki) należy przechowywać zgodnie z obowiązującymi przepisami i udostępniać podczas przeprowadzanych czynności kontrolnych”.

Naszym zdaniem, nie okazanie faktur budzi uzasadnione podejrzenia i jest celowym utrudnianiem dostępu do informacji publicznej.

Kto jest za to odpowiedzialny? Próbowaliśmy się tego dowiedzieć w Urzędzie Gminy w Pacynie.                                  Jakie odpowiedzi uzyskaliśmy i jak zareagował Pan Przewodniczący  widać w filmie powyżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do: “Komu zależy na tym, aby faktury Klubu Luszynianka nie zostały upublicznione ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 × = dwadzieścia osiem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>