Krótka refleksja Jana Pospieszalskiego o niemocy państwa wobec urzędowych przestępców [polecamy]

Krótka refleksja Jana Pospieszalskiego o niemocy państwa wobec urzędowych przestępców [polecamy]

niezal_logo

źródło: niezalezna.pl

Słuchowisko o niemocy, chciwości, złych ludziach i tajemnych władcach

Na taśmie słyszymy, jak szef CBA przyznaje, że on i minister skarbu państwa są wobec patologii bezradni. Że nawet gdy zaczną sprawdzać wątpliwe umowy, to nic z tego nie wyniknie. „Najwyżej odkryją Sienkiewicza i innych gości” – oświadcza Wojtunik.

Do wolnościowych rocznic, które Polacy wspominają w pierwszych dniach czerwca, dopisuję dziś kolejną. 4 czerwca obchodzimy pierwszą rocznicę słynnej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem. To ważna rozmowa i wiele mówi o dzisiejszej Polsce. Poznając ukryte mechanizmy władzy, zyskujemy wiedzę, a wiedza jest sitem, na którym zatrzymuje się kłamstwo i manipulacja.

Odporność na manipulację poszerza naszą wolność i podmiotowość, bo przecież powiedziane jest, że poznanie prawdy wyzwala.

Nagranie jest dostępne w sieci. Trwa 2 godziny 6 minut i 48 sekund. Polecam gorąco wysłuchanie całości, to lektura obowiązkowa, cała masa wątków. Jeżeli brak czasu, proponuję skupić się na dwóch fragmentach.

Więcej na niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


siedem − 3 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>