NIEZALEŻNA.PL: Rząd niszczy małe i średnie firmy

NIEZALEŻNA.PL: Rząd niszczy małe i średnie firmy

niezal_logo

Po górnikach, kolejarzach, teraz mali i średni przedsiębiorcy domagają się od rządu, by zajął się ich problemami. Musieli protestować przed Sejmem, by wreszcie ich usłyszano. Nie pomogły listy o pomoc wysyłane jeszcze do premiera Donalda Tuska, jak też krytyka, że rząd postępuje gorzej niż mafia. Prawo tworzy dla koncernów, a mały i średni biznes łupi.

Przedsiębiorcy są rozgoryczeni. Uważają, że jak tak dalej pójdzie, to małe i średnie przedsiębiorstwa będą znikały z pejzażu gospodarczego. Rząd bowiem nie robi nic, aby wspierać MSP, mimo że właśnie ten sektor tworzy 67 proc. PKB. – Jesteśmy krajem, który staje się zapleczem produkcyjnym dla korporacji z całego świata. Korporacje takie jak Tesco, Lidl czy Biedronka są zwalniane z podatków, a polscy przedsiębiorcy są zmuszeni do rejestrowania swoich działalności za granicą – mówił Piotr Surmacki, przedsiębiorca związany z branżą internetową. „Płatność podatków tylko od zapłaconych faktur”, „Polscy fachowcy są dumą narodu”, Nie dla podatku od makulatury”, „Uprościć system podatkowy” – takie postulaty m.in. wypisywali protestujący przed gmachem Sejmu.

Więcej…

Źródło: niezalezna.pl

Żródło : naszgarbow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


jeden + = 6

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>