Obowiązkowe odblaski – już od dziś !

odblaski

 

Obowiązkowe odblaski – już od końca sierpnia

odblaski

Już od 31 sierpnia 2014 roku w Polsce każdy pieszy poruszający się w czasie zmroku na drodze poza terenem zabudowanym będzie miał obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej. Nowe rozporządzenie to wynik uchwalonej rok temu przez Sejm nowelizacji ustawy dotyczącej prawa o ruchu drogowym. Obowiązek ten nie dotyczy pieszych poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku, czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma tam pierwszeństwo przez pojazdem.

Nowe przepisy mają na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem pieszych. Dzięki elementom odblaskowym kierowca będzie mógł wcześniej zauważyć pieszego poruszającego się na co pozwoli mu szybciej zareagować. Obecnie nie zostały ustalone kary za nieprzestrzeganie przepisu dotyczącego noszenia odblasków po zmroku.

Ciekawe czy wszyscy piesi zastosują się do nowych przepisów i czy wobec braku ich przestrzegania Policja będzie karała mandatami. Jak wam się podoba ten pomysł? Podzielcie się swoimi opiniami.

Źródło: http://www.scigacz.pl

Zdjęcie: orzesze.pl

Komentarze do: “Obowiązkowe odblaski – już od dziś !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć − 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>