Pierwsza gmina bez podatku od nieruchomości. Zamieszkać w Michałowie – rozmowa z Markiem Nazarką burmistrzem Michałowa

Obecny rok jest pierwszym, w którym weszła w życie uchwała umożliwiająca zwolnienie z podatku od nieruchomości mieszkańców gminy Michałowo. Czy widać już efekty tej pionierskiej w skali Polski uchwały?

– Wnioski o zwolnienie w roku 2014 z podatku od nieruchomości złożyło już około 2,5 tysięcy mieszkańców gminy i nadal one do nas napływają. Uchwała obowiązuje dopiero od stycznia, a już skorzystało z niej już ponad 90 procent mieszkańców gminy, uprawnionych do tej finansowej ulgi. Cały czas otrzymujemy bardzo wiele telefonów od osób, które są zainteresowane zameldowaniem się na terenie naszej gminy. Ten zamiar tłumaczą w ten sposób, iż wówczas będą mogli zostać zwolnieni z podatku od nieruchomości lub płacić o wiele niższą stawkę podatku, niż płacą tam, gdzie są obecnie zameldowani. Nawet jeżeli w ciągu roku zamelduje się u nas jedynie kilka osób, to już będzie to sukcesem, w sytuacji, gdzie jak w innych miejscach Polski, tak i u nas, tereny się wyludniają. Nasza uchwała nie spowoduje, że problem emigracji zniknie, ponieważ ten problem można rozwiązać jedynie na szczeblu władz państwowych, jednak już widzę, iż zwolnienie z podatku od nieruchomości proces emigracji osób z naszej gminy skutecznie wstrzymuje.

więcej

źródło; naszdziennik.pl

grafika: michalowo.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


trzy × = 21

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>