Zabójstwo w Żychlinie.Podejrzani o zabójstwo trafią do ośrodka. Czy będą sądzeni jak dorośli?

Podejrzani o zabójstwo trafią do ośrodka. Czy będą sądzeni jak dorośli?

Maksymilian W. i Grzegorz W. – 16-letni żychlinianie podejrzani o zabójstwo 67-letniej kobiety oraz usiłowanie zabójstwa 10-latki zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Kutnie. Sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci umieszczenia w ośrodku dla młodzieży. Jeden z podejrzanych odmówił składania zeznań, drugi złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, omawiając szczegółowo całe zajście.

Prokurator, która obecna była na dzisiejszym posiedzeniu, nie chciała powiedzieć, czy nastolatkowie przyznali się do winy. Niebawem sąd podejmie decyzję, czy podejrzani będą sądzeni jak osoby dorosłe. Jeśli tak, grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodajmy, że przed dzisiejszym posiedzeniem doszło do incydentu z udziałem członka rodziny zabitej 67-latki. Mężczyzna próbował podbiec do podejrzanych, jednak został w porę zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego.

Źródło: www.kutno.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 × = trzydzieści dwa

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>