Uwaga Studenci !!!

arimr

ARiMR przypomina, że studenci i doktoranci z terenów wiejskich mogą skorzystać z preferencyjnego kredytu, którego spłatę poręczy Agencja

ARiMR poręcza kredyty dla studentów i doktorantów z terenów wiejskich.ARiMR poręcza kredyty studentom i doktorantom z terenów wiejskich.

Studenci i doktoranci z terenów wiejskich mogą starać się o otrzymanie niskooprocentowanego i długoterminowego kredytu studenckiego z banków współpracujących z ARiMR, którego spłatę poręczy Agencja. W 2015 roku o takie kredyty będzie można się starać w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz SGB – Bank S.A.; a wniosek należy złożyć do 15 listopada. Zainteresowani takim kredytem powinni zatem pośpieszyć się, ponieważ nie zostało zbyt wiele czasu.

O przyznanie kredytu studenckiego mogą ubiegać się wszyscy studenci oraz doktoranci bez względu na typ uczelni (państwowa, niepaństwowa) i system studiów, pod warunkiem, że rozpoczną studia przed ukończeniem 25 roku życia. Wsparcie w formie takich kredytów przeznaczone jest dla studentów i doktorantów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Maksymalny poziom dochodów w rodzinie uprawniający do skorzystania z kredytów studenckich zostanie ogłoszony w grudniu 2015 r.  po zebraniu danych z banków kredytujących o liczbie złożonych wniosków kredytowych oraz o dochodach studentów ubiegających się o nie. W roku akademickim 2014/2015 wynosił on 2,5 tys. zł miesięcznie na osobę.

CZYTAJ CAŁOŚĆ . . .

Źródło i autor: www.armir.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 7 = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>