Wiatraki w Gminie Pacyna. Przed wyborami NIE , teraz już TAK

wiatraj zdjęcie tak jest

W marcu 2014 r. , czyli przed Wyborami Samorządowymi  pytaliśmy Wójta Gminy Pacyna o plany budowy wiatraków w Naszej Gminie , taką otrzymaliśmy odpowiedź:

wiatraki nasze pytania z 2014 roku

Co jest powodem , że Wójt wbrew wcześniejszemu oświadczeniu , nie czeka już na rozstrzygnięcia Sejmu w sprawie elektrowni wiatrowych  i wszczyna postępowanie administracyjne?

Wiatraki Pacyna 2

Komentarze do: “Wiatraki w Gminie Pacyna. Przed wyborami NIE , teraz już TAK

 1. mieszkaniec

  Kolejny raz pan Wójt mija się z tym co wcześniej deklarował.Zresztą do wyborów jeszcze trochę czasu więc wyborcy zapomną. Jedynie mieszkańcy mogą wstrzymać budowę wiatraków, gdyż muszą być konsultacje społeczne w sprawie budowy wiatraków. A może Wójt spieszy się przed zmianami jakie nastąpią w sejmie a wówczas trudniej będzie postawić wiatraki.Czyli biznes jest biznes kosztem ludzi??

  Reply
 2. jaka odległość

  Czy znana jest planowana lokalizacja i w jakiej odległości od siedzib ludzkich chcą stawiać to ustrojstwo. U nas po naciskach się wycofali, ale z tym nigdy nie wiadomo. Duże pieniądze mają swoją wymowę.

  Reply
 3. Witek

  Pytanie – czy plan miejscowego zagospodarowania obejmuje wszystkie działki, czy tylko częściowo, np: bez gruntów ornych? Istotne to jest z tego względu, że przy pełnym planie miejscowym decyzję o umiejscowieniu wiatraków musi podjąć rada gminy. W przypadku, gdy brak planu dla całości, a firma wydzierżawi działki nie objęte planem, może wystąpić do wójta o określenie warunków zabudowy. Dopóki brak jest ustawy sejmowej w tym względzie, to takie praktyki są możliwe.

  Reply
  • mieszkaniec

   Dlatego wójt spieszy się aby wiatraki postały w gminie przed zmianami w ustawie. A planu zagospodarowania terenu to raczej gmina nie posiada. Dzięki wiatrakom gmina dostanie kasę a mieszkańcy zostaną z problemem na wiele lat. Wójt odejdzie a wiatraki zostaną Jak wójt chce wiatraka to niech go sobie postawi koło własnej posesji i niech mu się potem śni po nocach?

   Reply
 4. madmax

  A ja tam bym u siebie i elektrownie atomową pozwolił wybudować – byle mi dobrze zapłacili

  Reply
  • mieszkaniec

   Tylko że elektrownia atomowa potrzebuje do chłodzenia dużej ilości wody, więc wybuduj sobie i studnię głębinową!
   : )

   Reply
 5. gosciu

  Pani Magdo proponuje na kazdej głównej drodze wjazdowej do naszej gminy baner STOP WIATRAKOM W NASZEJ GMINIE, GMINA WOLNA OD WIATRAKÓW ja trzeba ja sie dołoże do banerów

  Reply
 6. rafal

  Potrzebna będzie ocena oddziaływania na środowisko. W tak bliskim sąsiedztwie obszaru Natura 2000, wcale nie musi być pozytywnej decyzji RDOŚ w Warszawie. Przynajmniej tak jest w Żychlinie gdzie WROP wydała negatywną opinię co do lokalizacji wiatraków.

  Reply
 7. mieszkaniec

  Mieszkańcy Rybia oraz Robertowa zbierają podpisy przeciwko wiatrakom. a Słomków i Janówek chyba śpią albo im wszystko jedno. Najważniejsze, żeby zgłosić swój protest a nie obudzić się potem i narzekać. Mieszkańcom Szczawina sie udało. Więcej na stopwiatrakom.eu . Na stronie 11 w zamieszczonym pliku wzór protestu http://stopwiatrakom.eu/pliki/PoradnikDlaPoczatkujacych.pdf

  Reply
 8. mieszkaniec

  Bardzo dobra postawa mieszkańców.Jednocześnie proponuję aby mieszkańcy gdzie mają stanąć wiatraki przybyli na najbliższą sesję rady gminy i bezpośrednio przy kamerach zapytali wójta i radnych co do budowy wiatraków w ich miejscowości. Może w końcu radni wypowiedzą się w tej kwestii. Zobaczymy przed kamerami kto jest za a kto przeciw budowie?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 − = dwa

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>