Wójt gminy Pacyna nie wykonuje wyroku sądu

sądwójt

W dniu 29.06.2012 r. Rada Gminy w Pacynie podjęła uchwałę w sprawie rozwiązania Zespołu Placówek Oświatowych w Skrzeszewach – Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

Skarga rodziców do wojewody 3 001

Przed podjęciem tej uchwały p. Wójt Krzysztof Woźniak prowadził rozmowy z przedstawicielami Caritas, aby oddać im budynek szkoły w Skrzeszewach darowizną, o czym możemy przeczytać w protokole  ze wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy w Pacynie z dnia 24.02.2012 r.

ORA.0012.1.2..2012

   Protokół

ze wspólnego posiedzenia komisji stałych działających przy Radzie Gminy Pacyna w dniu 24.02.2012 r.

Listy obecności stanowią załącznik do protokołu. posiedzeniu uczestniczyli również p. Stanisław Kołodziejczyk – Przewodniczący Rady oraz p. Maria Obidowska- Wiceprzewodnicząca Rady.

Spotkanie otworzył i prowadził Krzysztof Woźniak -Wójt Gminy, poinformował komisje że:

1. Prowadził rozmowy z przedstawicielami Caritas, którzy darowizną chcą przejąć budynek Szkoły Podstawowej      w    Skrzeszewach  [...].

Nie pomogły protesty mieszkańców, a prośba rodziców o spotkanie została zlekceważona. Zastanawiać może, dlaczego Rada Gminy nie chciała rozmawiać z rodzicami ? Zapewne trudno byłoby odpowiedzieć rodzicom na następują ce pytania:

1.    W jakim celu przeprowadzono kosztowną wymianę okien i pieca C.O., skoro planowano zamknięcie szkoły?

2.    Gdzie umieszczono by dzieci ze Skrzeszew po likwidacji przedszkola wiedząc , że przedszkole w Pacynie    było  już przepełnione  i nie spełniało od początku swego istnienia standardów wielkości powierzchni i bezpieczeństwa?

3.    Co było powodem hojności p. Wójta , aby budynek wzniesiony wspólnym wysiłkiem mieszkańców przekazać darowizną Caritasowi, a dzieciom zabrać przedszkole i szkołę ?

4.    Czy naszą biedną, zadłużona gminę stać na takie prezenty, w sytuacji, gdy nie mamy domu kultury, nie działa żadna świetlica wiejska, przedszkole w Pacynie nie nadaje się do użytku.

Postawione pytania pozostały bez odpowiedzi.  Możemy się tylko domyślać ,co było powodem takich działań p.Wójta Krzysztofa Woźniaka.

Rodzice zaskarżyli niekorzystną uchwałę do Wojewody Mazowieckiego i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wygrali !

Skarga rodziców do wojewody 1 001Skarga rodziców do wojewody 2 001Skarga rodziców do wojewody 3 001Skarga rodziców do wojewody 4 001

Uchwała o likwidacji szkoły jest nieważna. Szkoła powinna nadal funkcjonować. Potwierdzeniem tego jest zamieszczony poniżej wyrok.

wyrok WSA-Szkoła Skrzeszewy 001

Jak widać Wójt gminy Pacyna stawia siebie ponad prawem i nie wykonuje wyroku Sądu.

Wyrok ten upoważnia rodziców i nauczycieli do występowania na drogę sądowa o odszkodowanie za poniesione szkody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ 8 = szesnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>