Komentarze do: “Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy w Pacynie z 29.12.2014r.

 1. mieszkaniec

  Po wysłuchaniu debaty połączonych komisji pragnę odnieść się do niektórych kwestii. Na podstawie informacji zaczerpniętych z internetu na temat FUNDUSZU SOŁECKIEGO to rada wyodrębnia z budżetu gminy określone środki na fundusz z którego dane sołectwa mogą otrzymać środki pieniężne w kwocie wyliczonej według określonego wzoru matematycznego. Z tych środków można PAŃSTWO RADNI np. remontować remizy strażackie. Na koniec gmina może otrzymać zwrot do 30% kosztów wydanych w ramach tegoż funduszu .Więc proszę a pan WÓJT był precyzyjny co do funduszu i potwierdził lub zaprzeczył temu.Dlatego uważam że fundusz sołecki jest bardzo dobrą rzeczą w rozwoju sołectw, gdyż sołectwa mogą się rozwijać Co do funduszu to odsyłam do internetu celem zapoznania się co to jest fundusz sołecki PAŃSTWO RADNI i wówczas będziecie przygotowani do rozmowy z wójtem .WÓJT jak stwierdził ,gmina nie finansuje obiektów których nie jest właścicielem ,wiec remont remiz jest chyba nie możliwy z budżetu gminy.Teraz nasuwa się kolejne pytanie po co było: budowa placu zabaw przy kościele, skoro to teren kościoła,a umowa użyczenia terenu kiedyś się skończy i co wówczas.A przy okazji to może radni zapoznają się się z tą umową???? To samo tyczy się placu zabaw w Luszynie , chodników w Luszynie ,czy są te inwestycje wykonane na gruncie gminnym czy znów mówimy o umowie użyczenia gruntu pod inwestycje gminne .I znów proszę o zapoznanie się z tymi umowami przez radnych gdyby to był grunt nie należący do gminy.Teraz pan przewodniczący rady żąda odpowiedzi na zadane pytanie od radnego Kiełbasy, gdyż martwi się ?????? o budżet skąd pieniądze na remont drogi .Kochaniutki a kiedy to przedstawisz faktury z klubu Luszynianka i sam zaczniesz odpowiadać na pytania a nie tylko obrażać ludzi.Więc ja ci odpowiem na to pytanie.Obniżyć zarobki wójtowi, sekretarzowi ,skarbnikowi ,sobie no i zastępcy, do tego obniżyć koszty funkcjonowania administracji gminnej o 10% I już mamy niezłą kaskę.Skoro tak się martwisz o budżet gminy to skąd takie wysokie pensje naszych włodarzy i takie wysokie zadłużenie gminy.Toć przez tyle lat urzędowania ktoś do tego doprowadził.No i na koniec panie WÓJCIE kwestia brudnej wody do picia .a może przedstawi pan wyniki badan sanepidu czy woda nadaje się do picia a nie tłumaczyć się tylko płukaniem wodociągu co powoduje jej zabrudzenie.Skoro mieszkańcy za coś płacą to żądają porządnej wody a nie ścieku????????

  Reply
 2. Pancyniak

  Akurat woda w Pacynie jest bardzo dobra, oczywiście po jakiś awariach, zawsze będzie trochę brudna, bo natychmiastowe oczyszczenie technologicznie nie jest możliwe, po prostu trzeba ja przelać i tyle nie da się inaczej. natomiast place zabaw dla dzieci min przy kościele, to akurat widzę tam dzieci i jest to potrzebne, tylko czy po okresie użyczenia ,ksiądz nie będzie pobierał opłat, jak została skonstruowana umowa użyczenia, a później przekazania już wyremontowanego placu kościołowi.
  Co do budżetu to mam tu bardzo mało danych, aby podjąć rozmowę. Musiał bym się zapoznać z planem finansowym budżetu, tylko nie wiadomo jak gmina ma spłacać dług, czy jest jakiś plan spłat etc. mówię mam za mało danych aby w tym temacie podyskutować. Natomiast do pytania przewodniczącego Kołodziejczyka, to było nie na miejscu, bo to nie pan Kiełbasa ma wskazać finansowanie, bo nie jest od tego, a Pan wójt ma ustawowy obowiązek, czyt. finansowanie pokazać , tej inwestycji, a nie pan Kiełbasa , nie w tym kierunku to pytanie, – przewodniczącego. Pan Kołodziejczyk chciał zabłysnąć widzą a wyszły z pana Kołodziejczyka przysłowiowe gumofilce, ze nie powiem wiecheć, hehehe. Dodam tylko marna sesja radni słabi nie przygotowani, brak znajomości podstaw poruszanych zagadnień min pozyskiwania funduszy. owszem wszystkiego nie da się wiedzieć, ale przynajmniej wójt, księgowa, czy pan Kołodziejczyk powinni takie sprawy znać. Brak mi tu informacji jak gmina ma zmniejszyć bezrobocie, pozyskanie inwestorów, inwestycji, współpracy z firmami w gminie itd itd. na razie to tyle. Bo jeżeli to była sesja budżetowa, to takie sprawy powinny być poruszane.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 × = dwadzieścia pięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>