ZAGŁOSUJ na KLASĘ IVb ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z PACYNY – OGÓLNOPOLSKI KONKURS.

Tu powstała Polska – Chrzest Polski

Możliwość wygrania trzydniowej wycieczki do Gniezna we wrześniu 2016 r. oraz adnotacja na świadectwie szkolnym o zdobyciu tytułu laureata to tylko niektóre z powodów, dla których warto było wziąć udział w II ogólnopolskim konkursie dla dzieci pn. Tu powstała Polska – chrzest Polski.

Na bazie przygotowanych scenariuszy lekcji i kart pracy opublikowanych na stronie www.kulturapiastowdladzieci.pl w dziale konkurs oraz scenariusze lekcji został ogłoszony konkurs dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych w całej Polsce. Uczniowie niniejszych szkół, którzy przygotowali relację z przeprowadzonych lekcji kreatorskich mogli wziąć udział w w/w konkursie. Termin nadsyłania prac upłynął w dniu 23 maja 2016 roku.

Sfilmowane i nadesłane lekcje będą poddane pod głosowanie internautów na www.kulturapiastowdladzieci.pl. Autorzy zwycięskich nagrań (reprezentanci 5 szkół max. po 9 uczestników, tj. opiekun i 8 uczniów) otrzymają nagrodę główną w konkursie. Na zwycięzców czeka trzydniowa wycieczka do Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego w terminie 14 – 17 września 2016 roku. Konkurs został uwzględniony w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2016/2017.

Konkurs został objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. I ogólnopolski Konkurs dla dzieci pn. Tu powstała Polska odbył się w roku 2015. Więcej na jego temat:

http://kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs-glosowanie

 

Rozpoczął się  III etap konkursu, czyli głosowanie internautów. Z danego nośnika (komputera, telefonu itp.) można oddać tylko jeden głos. Głosować można do godz. 24:00 w dniu 15 czerwca. W wyniku głosowania zostanie wyłonionych 5 zwycięskich drużyn z największą liczbą oddanych głosów. W nagrodę autorzy zwycięskich relacji zostaną zaproszeni na koszt organizatorów konkursu do Gniezna na Wielki Finał, który odbędzie się w dniach 14-17 września 2016 roku. Laureaci konkursu otrzymają również stosowny wpis na świadectwach szkolnych w roku szkolnym 2015/2016.
 
Uczniowie klasy IVb przystąpili do konkursu “Tu powstała Polska – Chrzest Polski”. Projekt zakwalifikował się do trzeciego etapu, czyli głosowania internautów. Bardzo prosimy o oddanie głosu. Adres: kulturapiastowdladzieci.pl konkurs – głosowanie. Dziękujemy klasa IVb z opiekunem.
Szkoła Podstawowa im. Janusz Kusocińskiego w Pacynie, ul. Kopycińskiego 5, 09 – 541 Pacyna

Autorzy:
Kuba Tarka, Klaudia Tarka, Natalia Rzepnikowska, Magdalena Ciechomska, Natalia Stelmaszczyk, Karolina Gajewska, Weronika Rembowska, Mateusz Witeczek
Opiekun grupy:
Mariola Studzińska
Relacja przygotowana na podstawie scenariusza nr 1 – Mieszko I – od legendy o Piaście do historii o Mieszku I. Lekcja kreatorska
źródło: www.kulturapiastowdladzieci.pl, www.zsopacyna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 − = siedem

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>