Zarzadzenie Wójta Gminy Pacyna w sprawie pobierania opłat za udostępnienie informacji publicznej – nieważne

zdęcie masz prawo wiedzieć

Wyrok Sadu potwierdza , że zarządzenie Wójta nr. 20/12  zostało wydane niezgodnie z prawem, a tym samym Wójt Gminy nie może uzależniać  udostępnienia informacji od wcześniejszego wniesienia opłaty.

Nakładanie opłat na wnioskodawców miało zniechęcić do sięgania po informacje publiczne i utrudniać obywatelom dostęp do tych informacji.

rzecznik praw obywatelskich

Komentarze do: “Zarzadzenie Wójta Gminy Pacyna w sprawie pobierania opłat za udostępnienie informacji publicznej – nieważne

 1. mieszkaniec

  Ta decyzja to kolejny cios dla arogancji urzędnika gminy PACYNA.Po tylu latach urzędowania wypadałoby postępować zgodnie z prawem,ale w tej gminie to chyba urzędnicy maja prawo w pewnej części ciała.?????? To samo dotyczy np.że mieszkańcy płacą podatek za posiadanie wodomierza ,który odmierza ilość pobranej wody.Aby było jeszcze śmieszniej to właścicielem wodomierza to chyba nie jest gmina???? Dlatego czekamy na kolejne bzdurne podatki które zafunduje mieszkańcom Pan Wójt lub radni Może wprowadzić podatek od bycia mieszkańcem tej gminy????? .Teraz to gmina powinna oddać z odsetkami nie należnie pobrane opłaty.Albo pan Wójt z własnej kasy niech to zwróci,skoro nie zna się na prawie to należy się uczyć.Ciekawe gdzie w tym przypadku jest przewodniczący rady i radni którzy maja kontrolować wójta.Może na kolejnej sesji pan przewodniczący zamiast organizować SZAMPANA??????? zapozna radnych z tym pismem.Ale prawda jest taka żeby sprawować jakiś urząd to należy mieć wykształcenie w dzisiejszych czasach to ŚREDNIE .A w gminie to chyba wiele osób ma zawodowe lub skończoną szkołę przyzakładową???????

  Reply
 2. andek

  I znowu te pytajniki i wykrzykniki zamiast treści .Nauczcie się pisać wy wielce wykształceni redaktorzy .I całujcie misia.

  Reply
 3. mieszkaniec

  A co to za analfabeta pisze te komentarze ?A jeszcze śmie pisać o wykształceniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 4. mieszkaniec

  ANALFABETA to chyba czytać i pisać umie. Bardzo cieszy mnie to że czytacie komentarze, szkoda że nie potraficie odnieść się do pytań .A może prawda jest dla niektórych ciężarem?

  Reply
 5. mieszkaniec

  O raju !!!!!!! Analfabeta nie tylko nie rozumie co to słowo znaczy , ale się cieszy , że ktoś czyta jego pytajniki .Do tego nie umie czytać ze zrozumieniem bo pisemko to nic innego tylko odmowa wszczęcia postępowania na donosy donosicieli .Tragedia to nie farsa( odsyłam do słownika ).

  Reply
 6. mieszkaniec

  Szkoda że piszą tu osoby którzy nie mają nic do napisania To z pewnością tzw. INTELIGENCJA WRODZONA Byle co tylko napisać a co szkodzi Ale każdy może pisać ,szkoda tylko że nie mają nic do napisania na temat artykułów ,a komentują wpisy innych.Dobrze że znalazł się obrońca bałaganu i marnoty z pewnością ma możliwość zatrudnienia w urzędzie jako pracownik gospodarczy -nadzór nad wpisami w internecie? A pisemko to pisemko i nic więcej, pouczając innych samemu nie róbmy błędów

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery × = 24

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>